17.3 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 27, 2021

VATANDAŞA HER HAFTA ÜCRETSİZ SİMİT DAĞITILIYOR

Safranbolu Belediyesi, her cuma günü vatandaşı simitle buluşturuyor. Belediye, cuma günleri halka ücretsiz simit dağıtıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği simit ikramı, Derman ekibi tarafından Aşağı Tokatlı Mahallesi’ndeki Ali Efendi Camii’nde yapıldı.

Konu ile ilgili Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; zaman zaman hayırseverlerin Belediyeye başvurup, simit ikramlarının ücretini karşılayarak, ebediyete intikal etmiş yakınlarının ruhuna bağış yaptıkları ifade edilirken, ücretsiz dağıtımın da belediye eliyle gerçekleştirildiği ifade edildi.

Safranbolu halkı belediyenin uygulamasından memnun. Vatandaşlar, ücretsiz simit dağıtımının güzel bir uygulama olduğunu söyleyerek, “Safranbolu gelenek ve göreneklerin bağlı bir kent. Ananelerimizin çoğu yaşamakta. İkramlar da misafirperverliğimizi yansıtmakta. Belediye Başkanımıza bu güzel adetleri yaşattığı için teşekkür ediyoruz. Uygulama sayesinde, bazen hiç aklımızda yokken, ilçemizin lezzetli simitlerinin tadına varma şansı buluyoruz” memnuniyetlerini dile getirdi.

BAĞLANTILI YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BAĞLANTIDA KALIN

21,992BeğenenlerBeğen
2,506TakipçilerTakip Et
18,500AbonelerAbone
- Advertisement -

SON OKUNANLAR