17.3 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 27, 2021

GLUTENSİZ ÜRÜNLERE KDV İNDİRİMİ TEKLİFİ

CHP’li Gürsel Tekin, çölyak hastalarının tüketmek zorunda oldukları glutensiz ürünler için KDV’nin yüzde 1’e indirilmesi için kanun teklifi verdi.

Çölyaklı bireylerin en büyük sorununun pahalı glutensiz ürünler olduğunu belirten CHP’li Gürsel Tekin, çölyak hastalarının tüketmek zorunda oldukları glutensiz ürünlerin KDV oranlarının yüzde 1’e indirilmesi ve ithal ürünlerin fiyatlarının vergi muafiyeti uygulanarak vatandaşların alım gücüne uygun sınırlara çekilmesi amacıyla kanun teklifi verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, çölyak hastalarının glutensiz ürünlere daha uygun fiyatlara ulaşabilmeleri amacıyla TBMM Başkanlığına bir kanun teklifi sundu.

“Glutensiz ürünler cep yakıyor”

Konuya ilişkin açıklamasında, pandemi sürecinden en çok etkilenen kesimlerin başında çölyak hastalarının geldiğini belirten Tekin, “Tüm çölyaklıların şu an için ortak ve en büyük sorunu, glutensiz ürünlerin pahalılığıdır. Pandeminin ilk günlerinde insanlar panik halinde evlerine; un, makarna, ekmek, yiyecek stoklarken, çölyak hastaları normal zamanda dahi zor buldukları glutensiz ekmek yerine normal ekmek tüketmek zorunda kaldılar” dedi.

KAYNAK: GIDAHATTI.COM

BAĞLANTILI YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BAĞLANTIDA KALIN

21,992BeğenenlerBeğen
2,506TakipçilerTakip Et
18,500AbonelerAbone
- Advertisement -

SON OKUNANLAR