17.3 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 27, 2021

TABAN GIDA CAPİTAL 500 SIRALAMASINDA 196’NCI SIRADA

Türkiye’de buğday tedarik pazarında faaliyet gösteren Taban Gıda, Türkiye’nin en önemli ulusal ekonomi dergisi Capital’in, Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi (2020) araştırmasında 196’ncı sırada yerini aldı.

Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi arasında yer alarak gücünü ve başarısını tescilleyen Taban Gıda tarımsal gıda tedarik sektöründe agresif büyüme stratejisi ile hareket ediyor. Geçtiğimiz yıl sıralamasında 246’ncı sırada yer alan Taban Gıda, bu yıl 50 sıra birden yükselerek 196’ncı sıraya yerleşti.

Capital’in, Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi (2020) araştırmasında 196’ncı sırada yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Taban Gıda CEO’su Hasan Hacıhaliloğlu “Tüm dünya için zorlu bir süreçten geçiyoruz. Pandemi nedeniyle buğday geçtiğimiz yılın ve bu yılın kilit ürünü oldu.Üretim tüketim dengeleri değişti, ülkeler daha çok stok yapmaya başladı. Tabi iklim değişikliğinin de etkilerini son yıllarda fazlasıyla yaşamaya başladık. İklim şartlarına bağlı olarak kuraklık sebebiyle tarımsal üretimde düşüş beklentiler arasında, Türkiye ve birçok ülkede de ciddi oranda rekolte kaybı bekleniyor. 2021 yılı bu şartlarda zorlu geçse de yeni stratejilere ve pazarlara yönelerek risklerin etkisini en az düzeyde tutmayı ve bu yılı da büyüme ile kapatmayı planlıyoruz. Sürdürülebilir tarım ve iklim değişikliğiyle mücadele etme her zaman stratejilerimizin en başında yer alıyor.” dedi.

Yüzde 25 büyümeyi planlıyor

Taban Gıda, önümüzdeki 5 yıllık süreçte tedarik zincirini destekleyecek üretim ve lojistik yatırımları yaparak sektördeki gücünü etkinleştirme hedefinde.

Geçtiğimiz yıl 1,6 milyon ton buğday ticareti yapan ve 2.543.366.669 TL net satış rakamına ulaşan Taban Gıda,2020 yılında 300 bin ton olarak gerçekleştirdiği transit ticaret hacmini 2021 yılında 1,5 milyona çıkarmayı hedefliyor.

Asya, Afrika, Avrupa pazarlarında 20‘ye yakın ülkede faaliyet gösteren ve buğday başta olmak üzere tahıl, yem grubu ve yağlı tohum tedariki yapan Taban Gıda, güçlü sermaye yapısıyla 2021 sonunda yüzde 25 büyümeyi planlıyor. 

Çok uluslu, bölgesel, ulusal ve yerel tedarikçiler ile güven ve kalite esasına dayalı ticaret gerçekleştiren Taban Gıda, yeni hizmet yaklaşımları ve yenilikçi çözümler ile sektörü geliştirmeyi ve bu alanda yeni yatırımlar yapmayı planlıyor.

BAĞLANTILI YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BAĞLANTIDA KALIN

21,992BeğenenlerBeğen
2,506TakipçilerTakip Et
18,500AbonelerAbone
- Advertisement -

SON OKUNANLAR