17.3 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 27, 2021

GIDA VE PERAKENDE SEKTÖRÜ BU ETKİNLİKTE ŞEKİLLENECEK

Yerel Zincirler Buluşuyor, 12’nci yılında da gıda ve perakende sektörünün duayen isimlerini ağırlayacak. Ülke ekonomisine, istihdama, tedarikçilerine, tüketicilerine ve bulundukları şehirlere değer katanlar, sektörün geleceğine iki gün boyunca ışık tutacak. 

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından düzenlenen organize gıda perakende sektörünün en büyük konferans ve fuar organizasyonu Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB), 15-16 Eylül 2021 tarihleri arasında 12’nci kez kapılarını aralayacak.

Bu yıl “Gelecek” temasıyla Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek organizasyonda iki gün boyunca sektöre değer katan 14 isim katılımcılarla buluşacak. 300 markanın yeni ürün, çözüm ve hizmetlerini tanıtacağı YZB’de sektörün gelecek hedefleri belirlenecek. YZB 2021, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Y. Koç, Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmalarının ardından kapılarını aralayacak.

GELECEĞİ GÖREN MARKALAR YZB SAHNESİNDE 

Üreticiden tedarikçiye, perakendecilerden sektöre hizmet sunan firmalara kadar binlerce paydaşı aynı çatı altında buluşturacak organizasyonun ilk gününde Coca-Cola İçecek (CCI) Kurumsal İlişkiler Lideri Aykan Gülten, JacobsDouweEgberts&OFÇAY Türkiye Satış Lideri Kerem Ak, Yonca Gıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rıza Seyyar ile Evyap Türkiye Genel Müdürü Serkan Ödemiş “Geleceği Gören Markalar” oturumunda buluşacak. Moderatörlüğünü NielsenIQ Türkiye Genel Müdürü Orta Doğu ve Afrika Analitik Lideri Didem Şekerel Erdoğan’ın gerçekleştireceği oturumda, tüketici ihtiyaçlarındaki değişim, markaların içinde bulunduğumuz süreçte değişime ayak uydurması için atması gereken yeni adımlar, tüketicilere ulaşmak için izlenmesi gereken yöntemler, strateji oluşturmak için dikkate alınması gereken faktörler ve bu faktörlerin etkileşimleri masaya yatırılacak. Sektörün alanında dört önemli markası, içinde bulunduğumuz dönemi değerlendirerek, gelecek planlarını YZB sahnesinden paylaşacak.

GELECEK YENİDEN ŞEKİLLENİYOR

Sürdürülebilirlik konusunda son 5 yıldır önemli isimleri ağırlayan YZB sahnesinde bu sene FutureBright Group Kurucu Ortağı Akan Abdula da katılımcılarla buluşacak. “Gerçekler Yeniden Şekillenirken” adlı oturumda Akan Abdula, kişisel ve kurumsal başarı için gereken zihniyet yapısı ile iş hayatındaki olası fırsatları paylaşacak. Fuarın ilk günü gerçekleşecek olan oturumda Abdula, pandemi sürecindeki gelişmeleri, tüketicilerde ve ekonomimizde bıraktığı izleri ve gelecek öngörülerini de aktaracak.

GIDA PERAKENDESİ NASIL ŞEKİLLENECEK?

Koronavirüs pandemisiyle birlikte alışveriş alışkanlıkları değişirken, perakendenin gelecekte nasıl şekilleneceği, sektörün tüm oyuncuları için daha yakından izlenen ve merak edilen konuların başında yer aldı. Deloitte Türkiye Ortak, Danışmanlık Hizmetleri Lideri Hakan Göl, müşteri davranışlarındaki dönüşümü, sektör temsilcileri için sahadaki başarılı örneklerle paylaşacak. “Oyunun İçinde Kal” oturumunda Hakan Göl, dönüşüm sürecinde dikkat edilmesi gereken kritik noktaları, perakende ekosistemindeki yeni oyun planlarını, tüketiciye doğrudan erişim uygulamalarının gıda perakendesini nasıl etkilediğini katılımcılarla paylaşacak.

MİŞ’Lİ GELECEK YZB’DE

Gıda ve perakende sektörüne değer katanların iki gün boyunca 8 oturumda yer alacağı YZB 2021’de pazarlama iletişiminin duayen isimlerinden Next Akademi Başkanı Levent Erden“Miş’li Gelecek” oturumunda katılımcılarla buluşacak. Türkiye ve küresel ölçekte yaşanan dönüşüm ve değişimin gıda perakendesindeki yansımalarını paylaşacak olan Erden, gelecek dönemde şirketlerin dönüşümü fırsata çevirmek için atması gereken adımlara dikkat çekecek.

DİĞER ETKİNLİKLER

Çevre ve Doğa Programları Yapımcısı Güven İslamoğlu ile Kıdemli Çevre Danışmanı İlkim Yiğit YZB 2021 sahnesinde buluşacak. İklim krizinin geldiği nokta, endişe yaratan plastik kirliliğinin atılması gereken adımlar, ülkemizde de uygulanmaya başlanacak olan Depozito İade Sistemi’nin önemi, perakende sektörünün rolü organizasyonun ikinci günü masaya yatırılacak.

Beslenme alışkanlıklarındaki değişim, bu değişimin tarım ve gıdaya etkisi, topraklarımızı en verimli ve en sağlıklı şekilde işleyerek hem ekonomik güç yaratmak hem de gıda ihtiyacını yerel ürünlerle karşılamanın önemine Sosyal Girişimci Şef Ebru Baybara Demir dikkat çekecek.

Eğlenceli sunumuyla dikkat çeken Kadir Çöpdemir’in sunuculuğunu üstleneceği YZB, Tokyo Olimpiyatlarında Türkiye’ye branşlarındaki ilk madalyaları kazandıran Milli Boksör Buse Naz Çakıroğlu’nu da ağırlayacak. Organizasyonun Açık Hava Sahnesi’nde ilk gün Haluk Levent ikinci gün ise Nükhet Duru YZB 2021’e renk katacak.

BAĞLANTILI YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BAĞLANTIDA KALIN

21,992BeğenenlerBeğen
2,506TakipçilerTakip Et
18,500AbonelerAbone
- Advertisement -

SON OKUNANLAR