17.3 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 27, 2021

AB’NİN EN BÜYÜK BAKLAVA FABRİKASI HIRVATİSAN’DA AÇILDI

Bir süredir Hırvatistan’da baklava üretimi yapan New Bakery adlı firma, Avrupa Birliği’nin en büyük baklava üretim tesisini Hırvatistan’da açtı.

Zagreb’in bir banliyösü olan Donji Stupnik’te açılan tesis, alanındaki en yüksek teknolojiye sahip ekipman ve sayısız mükemmellik sertifikasının yanı sıra helal ve koşer sertifikalarına sahip.

AB’nin en yüksek üretim yapan baklava tesisi olarak kabul edilen fabrikayı açan New Bakery adlı şirketin yetkilileri, Velika Gorica’daki eski üretim tesisinin, ülkede giderek büyüyen tatlı talebini karşılayamadığını söyledi. Çalışmalarını bugüne kadar Londra’da yürüten yatırımcılar Constantine Azar ve Mehmet Yaşar Halim, Hırvatistan’daki baklava üretimine 5 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yaptı.

New Bakery şirketi yılda 500 tonun üzerinde baklava üretiyor. Bu baklavanın büyük bölümü ihraç ediliyor. Yatırımcı Constantine Azar, Hırvatistan’ı seçmelerinin nedeninin mükemmel konumu, limanları ve fabrikalarında çalışacak (baklava yapmayı bilen!) yeterli işçinin olması olduğunu açıkladı. 

Firmanın Donji Stupnik’teki baklava fabrikasında şu anda 60 kişi çalışıyor. İşletmenin yakında 30 personel daha almayı planladıkları belirtildi.

BAĞLANTILI YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BAĞLANTIDA KALIN

21,992BeğenenlerBeğen
2,506TakipçilerTakip Et
18,500AbonelerAbone
- Advertisement -

SON OKUNANLAR