11.7 C
İstanbul
Çarşamba, Ekim 20, 2021

DÜZCE’DEKİ ZAMDA SON GELİŞME

Düzce’de ekmeğe geçtiğimiz günlerde yapılan zam, yerel basının yaptığı haberlerin de etkisiyle tartışmalara neden olmuş, devreye belediye girmişti. Belediyeden sonra Düzce Valiliği’nin de devreye girmesi sonucu, ekmek gramajının 250’den 270 grama çıktığı belirtildi.

Bölgede yayın yapan Öncü Haber adlı sitenin haberine göre; DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, ekmek zammı ile ilgili Düzce Valisi Cevdet Atay’ın devreye girdiğini açıkladı. Vali Atay’ın Fırıncılar Odası ile görüştüğünü belirten Kayıkçı, “Sayın Valimizin talimatı ile ekmek gramajı 250’den, 270 grama çıkartıldı” dedi.

Başkan Kayıkçı, “Ekmek zammı ile ilgili çok yoğun bir tepki oluştu, kamuoyunda. Ama şu da bir gerçek, maliyetler sürekli artıyor. Bu konu ile ilgili Sayın Valimiz Cevdet Atay, Fırıncılar Odası ile bir görüşme yaptı dün. Bu görüşmede, fırıncılara ya ekmek fiyatlarını geri çekmeleri, ya da ekmek gramajının yükseltilmesini talimatını verdi. Sayın Valimizin bu talimatı üzerine, Düzce’de ekmek gramajı 250’den, 270’e çıktı” ifadelerini kullandı.

Düzce Belediyesi’nin, ekmek zammının geri çekilmemesi halinde halk ekmek adı altında ucuz ekmek çıkartacağı yönündeki açıklaması ile ilgili ise Kayıkçı “Düzce
Belediyesi halk ekmek çıkartabilir, eğer ekmeklerin satıldığı büfeleri bize verirse, biz 1 buçuktan ekmeği satarız” diye konuştu.

BAĞLANTILI YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BAĞLANTIDA KALIN

21,992BeğenenlerBeğen
2,506TakipçilerTakip Et
18,600AbonelerAbone
- Advertisement -

SON OKUNANLAR